نسخه
بنر سایت
...
پنجشنبه 31 خرداد 1397   22:29:55
❖ نگاهی به زندگینامه شهدای گرانقدر هفتم تیر سال 1360 - (2) شهید حجت‌الاسلام حاج شیخ غلامحسین حقانی

 با شکل‌گیری مبارزات انقلابی مردم در دهه چهل شمسی، وعظ و خطابه به عنوان یکی از ابزارهای مؤثر و دیرپای دینی بیش از گذشته در حیات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه ایفای نقش کرد و وعاظی نیز که اساساً در این زمینه به روشنگری می‌پرداختند در صدر توجه مردم قرار گرفتند. در واقع آنان با ابلاغ دستورالعمل‌های مبارزه با رژیم پهلوی، به حرکت مردم در راستای خط مشی نهضت امام خمینی جهت می‌دادند. در این بین شهید حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی از جمله وعاظ فعالی بود که منبرهایش در بیداری مردم نقش به ‌سزایی داشت. وی پس از انقلاب اسلامی نیز در مسیر مبارزه با دشمنان انقلاب و اسلام گام برداشت و در همین مسیر نیز به شهادت رسید.


**************

ادامه...
12345678910...>>>
  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
❖ در باره پزشک مخصوص شاه، عبدالکریم ایادی

 سپهبد عبدالکریم ایادی یکی از مرموزترین چهره‌های دربار پهلوی و از اعضای فعال تشکیلات بهائیت است که توانست با نزدیک شدن به محمدرضا پهلوی به عنوان پزشک مخصوص او علاوه بر به دست آوردن قدرت و موقعیت ویژه برای خود، به توسعه و ترویج بهائیت در ایران بپردازد. با نفوذ او در دربار، بهائیان در ارکان مختلف حکومت جای گرفتند.
ایادی علاوه بر حضور در ارتش و دربار، بسیاری از مشاغل مهم و پول‌ساز را در اختیار داشت که اسناد بسیاری از مفاسد اقتصادی وی موجود است. او با حضور در ساواک، نقش مهمی در کنترل و سرکوب فعالیت مبارزان سیاسی مذهبی به عهده داشت و یکی از عاملان نفوذ اسرائیل در رژیم پهلوی بود.
ایادی، بهائیت، ساواک، رژیم پهلوی 

ادامه...
12345678910...>>>
  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت