نسخه
بنر سایت
...
پنجشنبه 31 خرداد 1397   22:27:06
اسناد بدون شرح
❖ سپرده‌های نجومی برخی مقامات در بانک‌های سوئیس

به قرار اطلاع اخیر آقاى روبرت اردیتى معاون بانک ویسکوت اوورسیز واقع در ژنو به یکى از مراجعین ایرانى بانک (یکى از منابع اداره هشتم) اظهار داشته است که: دولت ایران مبلغ 20 میلیون دلار وام (براى تلفن) از امریکا دریافت کرده است، در صورتی که چند نفر از اتباع ایران در ماه ژوئیه سال جارى مبالغى بیش از وام دریافتى ایران در بانک‌هاى ژنو پول سپرده‌اند که عبارتند از :
1ـ آقاى نیک پى، مبلغ 5 میلیون دلار (شخصا به نام پدرش پول واریز کرده )
2ـ آقاى آموزگار، مبلغ 17 میلیون دلار
3ـ آقاى شاهقلى، 4 میلیون دلار
4ـ وهابزاده، مبلغ 3 میلیون دلار

نظریه منبع :
1ـ منشاء از افشاى نام بانکى که افراد ایرانى فوق الذکر وجوه خود را در آن پس انداز می‌کنند خوددارى کرده، ولى احتمالاً همان بانک (ویسکوت اوورسیز) مور.... ادامه

❖ جمشید آموزگار عضو رسمی سازمان جاسوسی آمریکا

با احترامات فائقه، تصدى مقام وزارت کشور به جمشید آموزگار که شایع است عضو رسمى سازمان جاسوسى و مأمور اجراى برنامه‌هاى اجانب است در رأس انقلاب ادارى و انتخابات مجلس شوراى ملى که به سرنوشت و حیات سیاسى کشور بستگى دارد، مغایر استقلال مملکت و مخالف فرمایشات شاهانه است که در مسئله نفت فرموده‌اند، مگر استقلال هم درصد دارد؟
ملت ایران که با بیدارى کامل نگران اقدامات آن اعلیحضرت است، تقاضاى دائمى و مکرر خود را (براى کسب آزادی‌هاى سیاسى و رعایت و اجراى کامل قانون اساسى و مشروطیت) همچنان از پیشگاه همایونى تجدید می‌نماید تا حقایق در محیطى دور از ترس و تهدید و اختناق و وحشت انتشار یابد.


با احترامات شایسته
دفتر مرکزى حزب اتحاد ملى ایران دکتر
محمد مقدسى

تهران ـ فوز.... ادامه

❖ انتخاب نماینده مجلس شورای ملی به میل شاه!

      شب گذشته جلسه دوستان سیدجعفر بهبهانى با حضور عده‌ایى در حدود 20 نفر در دفتر کار نامبرده واقع در خیابان بوذرجمهرى عمارت معطر تشکیل گردید و حسن کلانترى می‌گفت: وظیفه دوستان ما این است که در جریان انتخابات دوره آینده مجلس شورای ملى با دوستان، دکتر امینى، اسداله علم و رشیدیان ائتلاف و هم‌آهنگى داشته باشیم و نگذاریم دولت در امر انتخابات مداخله‌اى نماید. حسن کلانترى گفته: آقاى کاسمى به همه کس می‌گوید که مشغول تهیه لیست وکلاى دوره آینده که باید انتخاب شوند، می‌باشد در صورتى که ما می‌دانیم تا افرادى صددرصد مورد اعتماد و علاقه مقام شامخ سلطنت نباشند محال است بتوانند در انتخابات دوره آینده موفق شوند و اگر ظاهراً حزبى تشکیل است و انتخابات به صورت حزبى انجام می‌شود ولى احزاب نمی‌توانند به میل خود هر کسى را که می‌خواهند .... ادامه

❖ تعیین تکلیف کشور در دست بیگانگان!!

 سردار فاخر حکمت1 رئیس سابق مجلس شوراى ملى از قول سناتور تقی‌زاده اظهار داشته: وضع تضاد سیاست آمریکا و انگلیس و فرانسه در ایران در نهایت درجه است و همین امر موجب شده که شاهنشاه تاکنون موفق به دیدار ژنرال دوگل و مراجعت به ایران نشده‌اند و موضوع کسالت اعلیحضرت همایونى تصنعى است و براى تعیین تکلیف آینده و خط مشى دولت ایران در خارج از کشور است و تا تعیین تکلیف قطعى از مراجعت به ایران خوددارى خواهند فرمود. 
تقی‌زاده همچنین اضافه نموده: آنچه قطعى است موضوع دولت منصور منتفى شده و دولت آینده توسط یک نظامى تقریبا دیکتاتور ولى صالح مثل پرزیدنت ایوب خان رئیس جمهور پاکستان و یا یکى از رجال قدیمى تشکیل خواهد شد تا به کشور سر و صورتى بدهد. نامبرده همچنین گفته است: پس از قتل پرزیدنت کندى دولت انگلستان به هیچ وجه حاضر به قبول ن.... ادامه

❖ خیانت جبهه ملی در وقایع 15 خرداد سال 1342

      آقای فخرالدین حجازی اظهار می‏داشت: اخیرا با آیت‌اللّه‏ میلانی ملاقات و در این ملاقات دریافتم که آیت‌اللّه‏ از جبهه ملی بسیار ناراضی است و شکاف عمیقی به وجود آمده است زیرا جبهه ملی در حوادث اخیر به طور کلی پای خود را کنار کشید و حال آن که با توجه به وارد بودن افراد و اعضای جبهه ملی در امور سیاسی با جنبشی که  صورت گرفت اگر افراد جبهه رهبری آن را به عهده می‌گرفتند ممکن بود نتیجه‏ای عاید شود نه این که بلاجهت و بدون نتیجه کشتار زیادی داده شود .
رهبران جبهه ملی برای حفظ موجودیت و صیانت خویش در این جریان پای خود را کنار کشیدند آن‌ها فقط می‌خواهند حرف بزنند و میتینگ بدهند اهل کار و مرد عمل نیستند.

گزارش شود. هاشمی    
در پرونده آیت‌اللّه‏ میلانی .... ادامه

12345678910...>>>
  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت