نسخه
...
چهارشنبه 29 شهريور 1396   03:09:30
اسناد بدون شرح
❖ کمک بهائیان به اسرائیل

چند تن از افراد فرقه بهائی در کشور اسرائیل سکونت داشته و چند نفر نیز از جمله شخصی به نام روح اله مشتاق اهل قریه سیسان در اطراف تبریز به آن کشور تردد داشته و کمکهائی که از طرف فرقه مذکور به کشور اسرائیل می‌گردد توسط آنها انجام می‌گیرد ضمناً بهائیانی که در آذربایجان و در سایر شهرستانها دارای تأسیسات و کارخانه‌هائی هستند از وسایل و آلات ساخت اسرائیل استفاده و با خرید آن به اقتصاد کشور مورد بحث به طور غیرمستقیم کمک می‌نمایند.
نسخه اول به بخش بررسی ارسال که نظریه اعلام نمایند.
نظریه بخش 824 = نظری ندارد
نسخه اول به عرض تیسمار مدیریت کل رسید مطلبی مرقوم نفرمودند.   بایگانی شود

.... ادامه
❖ مدرسه فرزندان رجال کشور

 محترماً به عرض عالی می‌رساند:
مدرسه اندیشه که دارای دوره ابتدائی و متوسطه می‌باشد در خیابان اندیشه (داخل عباس آباد) واقع است.
این مدرسه توسط هیئت روحانی دربار پاپ به اسم دون باسکو اداره می‌شود و مسئول ایرانی آن دکتر رضوانی قاضی دادگستری می‌باشد.
این مدرسه یکی از بهترین مدارس وزارت آموزش و پرورش بوده و اغلب فرزندان رجال کشور در این مدرسه تحصیل می‌کنند.
معلمین و دبیران این مدرسه از اشخاص تحصیل کرده وزارت آموزش و پرورش بوده و این وزارتخانه نظارت کامل بر این مدرسه داشته و به طور کلی مقداری از هزینه این مدرسه به وسیله دربار پاپ تأمین می‌گردد.
قسمت دخترانه این مدرسه که به نام سهیل می‌باشد تحت نظر بانو ظریفه صادقی اداره می‌گردد و همان طور که به عرض رسید اکثر معلمین این مدرسه ایرانی هستند.
اداره 820
.... ادامه

❖ وزرای قمارباز

در هفته قبل در منزل پرتو قمار پوکر برپا بوده و تیمسار سپهبد خسروانی 700 هزار تومان بازنده میشود و بعداً وسیله اسلحه برندگان را تهدید به پس دادن پول می‌نماید و گلسرخی وزیر منابع طبیعی زیردست وی زده و اسلحه به زمین می‌افتد.
توضیح چهارشنبه: تاکنون گزارشات زیادی در مورد این جریان واصل شده و شایعه به شدت ادامه دارد و تصور می‌رود خبر صحت داشته باشد.
ادیب
در پرونده 71830 بایگانی شود

.... ادامه
❖ غلام ابدی اردشیر زاهدی!

آریامهر ارواحنا فداه شاهنشاهی
شاهنشاها
غلام ابدی با عرض هزاربار پابوسی و کسب اجازه قیام ملی و رستاخیز28 امرداد را به آن شاهنشاه آریامهر عزیزتر از جان و عظیم‌الشأن تبریک عرض نموده و از خدای بزرگ سلامت بیشتر و خوشی بیشتر برای آن اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر عزیزتر از جان مسئلت نموده و از درگاه خداوندی خواستارم که سایه بلندپایه آن شاهنشاه عظیم‌الشأن را روی سر تمام ایرانیان شاهدوست و وطن‌پرست مستدام بدارد. پای مبارک را می‌بوسد هزاربار.
چاکر- اردشیر
2536/5/26

.... ادامه
❖ تلاش بهائیان برای آزادی هژبر یزدانی

جامعه بهائیان در ایران از بازداشت هژبر یزدانى ناراحت بوده گفته مى‏شود که تاکنون در حدود یکهزار و صد میلیون تومان اسناد به منظور گذاردن وثیقه جهت آزادى هژبر یزدانى جمع‏آورى کرده و اقداماتى انجام داده‏اند که قبل از پایان امرداد ماه هژبر یزدانى از زندان آزاد گردد.
شارعى 37/5/28
اطلاعات اداره کل

.... ادامه
12345678910...>>>
  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت