دبیرخانه بزرگداشت یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه قم آغاز به‌ کار کرد


24 مرداد 1400


به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در آستانه یکصدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم، دبیرخانه این همایش با هدف تدوین تاریخ حوزه علمیه و پاسداشت مجاهدت‌های مراجع و فضلا، به ویژه مؤسس حوزه (حضرت آیت‌الله‌ العظمی شیخ عبدالکریم حائری یزدی) آغاز به کار کرد.
 
این دبیرخانه در نظر دارد با تولید آثار علمی، پژوهشی، سمعی و بصری به مناسب صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم، خاستگاه تاریخی حوزه قم و نقش اثرگذار این حوزه در تاریخ معاصر ایران را واکاوی کند.
بر اساس این گزارش، «دبیرخانه بزرگداشت یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه قم» با ابتکار و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، پژوهشکده تاریخ معاصر ایران (مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران)، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی و مرکز بررسی اسناد تاریخی راه‌اندازی شد. 
 
در پایان این جلسه، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد خزائی به عنوان دبیر همایش، دکتر موسی حقانی به عنوان دبیر علمی و مهدی رمضانی به عنوان دبیر اجرایی بزرگداشت یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه قم انتخاب شدند. 
 
تعیین محورهای پژوهشی، تولید آثار هنری، استفاده از ظرفیت‌ ارگان‌ها و سازمان‌ها، ضرورت بهره‌گیری از نهادهای حوزوی، همکاری با پژوهشگران و محققین، بررسی آثار منتشر شده در این حوزه و ... از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
 
گفتنی است، اخبار تکمیلی «بزرگداشت یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه قم» از سوی روابط عمومی دبیرخانه این همایش منتشر خواهد شد.


 
کلیه حقوق این پایگاه برای مرکز بررسی اسناد تاریخی محفوظ است.