مراسم رونمایی از کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی


14 اسفند 1401


در دوازدهمین کنگره امام سجاد (ع) که در تاریخ 7 اسفند 1401 در قم برگزار شد، از کتاب مستند و مرجع یاران امام به روایت اسناد ساواک، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی، رونمایی شد.

دوازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) هفتم اسفند در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله محسن اراکی و دیگر اساتید و شخصیت‌های حوزوی برگزار شد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی از یاران امام خمینی و از مبارزین نهضت انقلاب اسلامی است که برخی از فعالیت‌ها و نقش وی به روایت اسناد ساواک در کتاب مذکور گردآوری شده است.

در این کنگره ضمن تجلیل از آیت‌الله نعیم‌آبادی، از ایشان درخواست شد تا مطالبی را در جمع حاضرین ارائه نمایند.

 آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به موضوع این دوره از کنگره «صحیفه سجادیه، سلاح جهاد تبیین» عنوان کرد: در دوران امام سجاد (ع) ما شاهد شرایط سخت و جامعه منحطی هستیم که در این ایام حضرت با دعا و مناجات به امر مقدس جهاد تبیین پرداختند.

وی با اشاره به ظلم و جنایت بزرگی که در جریان عاشورا و پس از آن نسبت به اهل بیت(ع) صورت گرفت، افزود: یکی از اهداف بنی‌امیه، کمرنگ کردن و به تدریج محو کردن یاد و نام اهل بیت(ع) در جامعه اسلامی بوده است اما امام سجاد (ع) با دعا و مناجات و روضه و اشک نگذاشتند که مظلومیت سیدالشهداء (ع) و یارانش در همان کربلا باقی بماند و به گوش کسی نرسد.

این استاد حوزه اضافه کرد: به تأسی از مضامین عالی صحیفه سجادیه ما می‌توانیم در عرصه جهاد تبیین کارهای خوب و ممتازی را انجام دهیم و باید جامعه بشری را از این حیث با این گنجینه‌ها آشنا نماییم.

 
کلیه حقوق این پایگاه برای مرکز بررسی اسناد تاریخی محفوظ است.